Geplaatst op

Op 30 juni besloot het College van de gemeente Maastricht tot het ondertekenen van de anterieure overeenkomst met Servatius voor het nieuwbouwproject Caberg Zuid Oost.

Het nieuwe ontwerp bestemmingsplan ligt van 24 juli tot 4 september ter visie voor omwonenden en geïnteresseerden. Na vaststelling van het bestemmingsplan kan Servatius overgaan tot realisatie van de nieuwbouwplannen.

De plannen

  • Er zijn reeds 59 woningen gesloopt. De voorbereidingen worden nu getroffen voor de sloop van de resterende 51 woningen.

  • In de plaats van deze 110 grondgebonden eengezinswoningen komen:

    •  50 woningen voor de sociale sector. Servatius onderzoekt op dit moment of ze een deel van de appartementen aan een zorgpartij kunnen verhuren (realisatie zorgwoningen).

    • 35 patiowoningen, tweekappers en rijwoningen voor de geliberaliseerde (niet-DAEB) huur of vrije verkoop. Servatius verkoopt de grondpositie aan een marktpartij.

Als alles goed gaat verwacht Servatius aan het einde van het jaar te slopen. In het nieuwe jaar starten we met het ontwerptraject en vergunningen.

#samendoen
#update
#nieuwbouw

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Samen voor een duurzaam thuis aan het Schepenenplein

Ter voorbereiding op de verduurzaming van het Schepenenplein, hebben we samen met de bewoners flink opgeruimd. De handen werden uit de mouwen gestoken om elkaar te helpen met het vullen van de containers. Na deze opruimdag gaan we samen met PEX aan de slag om de 40 woningen energiezuiniger, comfortabeler en duurzamer te maken.
Lees meer

Welkom thuis in Bergervliet! 🏡

Afgelopen woensdag vierden we samen met alle bewoners, Jongen, Woningstichting Berg en Terblijt en Sellenra de oplevering van Bergervliet. Op de plek waar vroeger kinderen leerden en speelden op de basisschool, staan nu 11 huurappartementen, 8 koopappartementen en 3 patiowoningen, in een groene, rustige plek met dorpse charme.
Lees meer

Eerste nieuwe bewoners van Bergervliet! 🏡☀️🔑

Dinsdag was het eindelijk zo ver. De nieuwe bewoners van Bergervliet hebben de sleutels van hun nieuwe appartement gekregen! De komende periode wordt er hard gewerkt om van deze 11 nieuwbouwappartementen een thuis te maken. Gelukkig gooit de hitte geen roet in de klusplannen. “De hitte valt hier eigenlijk nog reuze mee” zegt een van de bewoners. Wij wensen jullie allemaal veel woonplezier toe!
Lees meer